Genel Başkandan

 
Baki Yüksel’in makalesini oku 

 

 

 

 

 

 

 

 

ARŞİV Haber Arşivi
 
  İL ÖZEL İDARESİNDEN GEÇEN İŞÇİLER İÇİN...

 İl Özel İdaresi İşyerinden 6360 sayılı Kanun ile devredilen işçi arkadaşlarımıza %6 zam oranı uygulanmamıştır. %6 zam oranının uygulanması için dilekçe örneği ektedir. Bilgilerinize;

 

…………… ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜNE

 

.… / .… / ………. tarihinde ………………… İl Özel İdaresi işyerinden 6360 sayılı Kanun ile devredildim. Halen işyerinizde çalışmaktayım.

6 Aralık 2012 tarihli ve 28489 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “On Üç İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Altı İlçe Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” un Geçici 1. Maddesinin 10. Fıkrasında “…………………….. Devredilen veya nakledilen işçilerin ücret ile diğer mali ve sosyal hakları; toplu iş sözleşmesi bulunan işçiler bakımından yenileri düzenleninceye kadar devir veya nakil işleminden önce tabi oldukları toplu iş sözleşmesi hükümlerine göre, ……………. belirlenir.” denilmektedir.

 

Yukarıdaki madde uyarınca 28.02.2015 tarihine kadar haklarından yararlandığım T. Yol-İş Sendikasının bağıtladığı toplu iş sözleşmesinin yürürlük bitimi 28.02.2015 tarihidir.

 

.… / …. / ………… tarihinde Öz Orman-İş Sendikasına üye oldum. Öz Orman-İş Sendikasının toplu iş sözleşmesinin 1. Altı aylık dilimi olan % 6 zammı mevcut ücretlerime yansımamıştır.

 

Yukarıda açıklamalar dikkate alındığında önemli derecede mağdur durumdayım. Yargı yoluna başvurmadan haksızlığın ve mağduriyetimin giderilerek yasal hakkım olan %6 zammın ücretlerime yansıtılmasını,

Saygılarımla arz ve talep ederim. ….. / ….. / 2015

……………………………..

 

 

 

                      DİLEKÇEYİ BİLGİSAYARINA İNDİR


Geri Dön Okunma :817
 
Eklenme Tarihi : 19.10.2015

  Bu yazıdan çıktı ver
Sayfanın başına git
...::: Orman-İş Sendikası :::... © 2012