Genel Başkandan

 
Birol GÖK'ün makalesini oku 

 
 

 

 

ÜYE KAYIT

 

 

 ÜYE KAYIT DÖKÜMAN

 

 

 ÜYE KAYIT VİDEO

 

 

DAYANIŞMA DİLEKÇESİ

 

 

ARŞİV Haber Arşivi
 
  ORMAN İŞÇİSİ YALNIZ DEĞİLDİR.…

 PROTOKOL

 

02.12.2015 tarihinde Öz Orman İş Sendikası ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile bağlı Orman Genel Müdürlüğü ve TUHİS yetkililerince protokol imzalanmıştır.

 

Yapılan protokolde;

1 – Ücret zammı başlıklı 37. maddenin 5. Bendi,

2 – İl Özel İdareden geçen İşçilerin ücret zamları,

3 – Üst disiplin kurulu başlıklı 76. Maddenin son fıkrası yeniden düzenlenmiştir.

 

ORMAN İŞ SENDİKASI HER ZAMAN ORMAN İŞÇİSİNİN YANINDA…

 

Sendikamız resmi internet sayfasında 19.11.2014 tarihinde “YEVMİYELERDEKİ HATALI UYGULAMALAR” başlıkla haber aynı zamanda dergimizde de yayınlanmış ve haberde belirtmiş olduğumuz sorunlar ayrıca Sayın Orman ve Su İşleri Bakanına da yazı ile bildirilmiştir. Yoğun baskılarımız sonucu haberde belirtmiş olduğumuz yevmiye tespitlerindeki hatalı uygulamalardan bir tanesi protokol ile düzeltilmiştir.

 

Yine Sendikamızın internet sayfasında haber yaptığımız “İL ÖZEL İDARESİNDEN GEÇEN İŞÇİLER İÇİN” başlıklı haberimizde; 6360 sayılı kanun ile gelen işçi arkadaşlarımıza % 6 zam oranının uygulanmadığını, bu konuda haklı olduklarını ve haklarını aramak için çalıştığı işyerlerine vermeleri gereken dilekçeyi de yayınlamıştık.

 

Şimdi diyoruz ki;

 

Ey Öz Orman İş Sendikası öyle bir toplu sözleşme yapıyorsun ki birçok Orman İşçisini mağdur ediyor, unutuyor, hatalı uygulamalara sebep oluyorsun. 

 

Orman İş Sendikasının ısrarlı takibi ve çalışması neticesinde bu protokolü yaptınız ve unuttuğunuz hatalı uygulamalarınızdan bir kaçını düzelttiniz. 

 

Protokol ile Üst Disiplin Kurulu başlıklı 76. Maddenin son fıkrası yeniden düzenleyerek Sendika Şube Yöneticisi ve Bölge Temsilcilerine verilecek cezaların inceleneceği neden ihtiyaç duyulmuştur.

 

 


Geri Dön Okunma :790
 
Eklenme Tarihi : 10.12.2015

  Bu yazıdan çıktı ver
Sayfanın başına git
…::: TÜRKİYE ORMAN İŞÇİLERİ SENDİKASI :::…